Новини та акції

Інструкція з оренди будівельних люльок

Перше, що слід знати про інструкцію з оренди колисок – що її не існує. І це дуже прикро, так як Оренда будівельного обладнання (а точніше ставлення орендарів – до орендованого обладнання) на українському будівельному ринку нерідко стає приводом для загострення відносин між власником будівельної техніки і тим, хто її орендує.

Давайте розглянемо непрості взаємини орендодавця обладнання з орендарем на прикладі фасадних колисок. Люльки Будівельні-сучасний вид професійної техніки, незамінною для облаштування фасадів висотних будівель, яку досить часто орендують не тільки Будівельні компанії, але і бригади фасадчиків. Основна перевага такої механізації перед, наприклад, лісами полягає в тому, що люлька дає можливість одночасного підйому людей і матеріалу до місця виконання робіт, легко і швидко монтується на об’єкті, і переставляється в необхідну локацію.

Для того , щоб взяти таке обладнання в оренду, необхідно укласти з власником колисок договір оренди, оплатити вартість оренди за перший і останній місяць, і, зрозуміло, мати всі необхідні для експлуатації люльки дозвільні документи (в тому числі і допуски до роботи на висоті). Якщо всі ці процедури дотримані, даний етап проходить без особливих проблем. При цьому до люльки в обов’язковому порядку орендодавець надає пакет первинних бухгалтерських документів, інструкцію з експлуатації та паспорт з усіма необхідними відмітками, що свідчать про справність і придатність будобладнання до експлуатації на висоті.

аренда строительных люлек

Проблеми зазвичай починаються в момент повернення обладнання з оренди і полягають в наступному:

  • Техніка з оренди повертається брудною – в будівельних сумішах і розчинах;
  • Будтехніка, що повертається, має суттєві пошкодження;
  • З оренди приходить некомплектна або частково розукомплектована люлька фасадна і без її доукомплектації і відновлення здати її в подальшу оренду не представляється можливим;
  • Знос техніки, що повертається свідчить про її регулярну роботу на знос, а значить – про порушення вимог виробника і власника (орендодавця) до режиму експлуатації.

Все це призводить до непорозумінь між орендарем і орендодавцем, дефектних актів, штрафних санкцій і судових розглядів.

Як уникнути всіх цих непорозумінь і ускладнень?

– Є на цей рахунок кілька простих ключових рекомендацій:

По-перше, при отриманні обладнання в орендаря, переконайтеся в його повній комплектності, справності, зафіксуйте поточний стан (наявність забруднень і/або пошкоджень) в акті прийому-передачі майна. Наявності повного пакету документів, що дозволяє безпечно експлуатувати люльку.

По-друге, в обов’язковому порядку на вашому будівельному об’єкті призначте старшого відповідального за коректну експлуатацію фасадного обладнання, фахівця. Зробіть його матеріально відповідальним за стан механізму. Це в багатьох випадках вбереже вас від витрат, пов’язаних із забрудненнями, ушкодженнями і псуванням орендованого майна. Відмінно в цьому випадку працює солідарна відповідальність за стан люльки всіх працюючих на ній фахівців.

По-третє, при здачі обладнання переконайтеся, що його належним чином очистили від будівельного сміття і забруднень, повністю укомплектували, і підготували до передачі з оренди. Звірити комплектність зазвичай можна звіряючи фактичну комплектацію фасадної люльки з позиціями акту прийому-передачі обладнання.

Важливим моментом, який слід враховувати при оренді будівельних колисок є той факт, що це обладнання складається з декількох вузлів (кошик з приводами, консолі, трос і т.п.), які при монтажі з’єднуються воєдино. А це означає, що, якщо ви не маєте кваліфікованих навчених монтажників, які мають успішний досвід монтажів подібного обладнання, ви ризикуєте неправильно змонтувати люльку, що призведе до її пошкодження, виходу з ладу, а стало бути до витрат, пов’язаних з відшкодуванням збитку орендарю. Крім того, неякісно змонтована люлька є прямою загрозою для життя і здоров’я працюючих в ній на висоті фахівців.

Тому рекомендуємо при оренді люльки одночасно замовляти у орендодавця послугу з монтажу та пуско-налагодження механізму, уклавши з ним відповідний договір монтажу.

Ще один нюанс: в люльці присутні витратні матеріали, які в процесі її роботи зношуються. А оскільки це обладнання відноситься до сегменту підвищеної небезпеки, знос цих матеріалів може привести до поломок, простоїв і нещасних випадків. Тому, техніку необхідно регулярно оглядати і своєчасно замінювати зношені витратні матеріали, чистити контакти електричних ланцюгів, здійснювати контроль рівня масла і його своєчасну заміну, і т.п. Це також краще доручити самому орендодавцю (точніше його техслужбі), уклавши з ним договір постійного сервісного обслуговування. Таким чином, ви мінімізуєте ризик позаштатних ситуацій і пов’язаних з цим часто досить великих фінансових витрат, а також гарантовано захистіть ваших робітників від нещасних випадків.

В Україні оренду, монтаж і сервісне технічне обслуговування фасадних будівельних колисок ви можете замовити у Міжнародної групи компаній ВІРАМАКС. Компанія має в своєму розпорядженні найбільшим в країні орендним парком будівельної техніки та обладнання (люльки, Будівельні підйомники, ліси, баштові крани і вишки тури), більше 17 років успішно поставляє, монтує і обслуговує техніку.

Компанія має в своєму розпорядженні власні конструкторським відділом і сервісною технічною службою. Мережа регіональних складів і ремонтних майстерень розташовується в містах-флагманах будівельної індустрії: Києві, Одесі, Львові та Дніпрі, що дуже зручно з точки зору логістики та оперативності.

Звертайтеся з питань поставок, монтажів і регулярного сервісного технічного обслуговування до фахівців ВІРАМАКС!

Компанія професійно і “під ключ ” допоможе вирішити

ваші виробничі завдання!

Компания VIRAMAX.UA - аренда и продажа строительной техники по всем городам Украины:
Назад