Новини та акції
Щоглові Будівельні підйомники відносяться до будівельного обладнання, призначеного для підйому вантажів на необхідну висоту. За своїм призначенням бувають вантажні (для підйому вантажів) і вантажопасажирськими (для підйому вантажів і людей).
Найбільшого поширення в цивільному і промисловому будівництві отримали вантажопасажирські моделі рейкового типу, одне і двох щоглові, одне і двох кабінні. Застосування таких машин істотно здешевлює вартість будівництва, одночасно скорочуючи терміни виконання робіт, і посилюючи їх безпеку. Найбільш поширені моделі вантажопасажирських щоглових підйомників піднімають 1,5-2,0 тонн вантажів зі швидкістю 12-40 м/хв.висоти підйому, при цьому, стартують від 25-до-150 і більше метрів.
Експлуатація вантажопідйомників здійснюється в непростих умовах, пов’язаних з впливом шкідливих факторів – температурних коливань, підвищеної забрудненості і запиленості, в умовах перепадів напруги в мережі електроживлення, підвищеної вібрації і т.п. Все це призводить до додаткових навантажень на конструкції і агрегати машин і, як наслідок, до інтенсивного зносу компонентів.
З урахуванням того, що підйомники відносяться до обладнання, що працює на висотах і на великих швидкостях, підтримувати їх в робочому стані є вкрай важливою, необхідною і відповідальним завданням. На безпеку експлуатації ключовим чином впливають кілька факторів: якість монтажу, коректна експлуатація та своєчасне сервісне обслуговування.
При монтажі необхідно ретельно підготувати бетонну основу, на якому буде змонтована станина, Базова секція і кабіна підйомника. Потім. за рівнем виставити підставу в горизонтальній площині. Важливо, щоб при монтажі неухильно дотримувався рівень по вертикальній осі щоглового шляху, так як це безпосередньо впливатиме на стійкість всієї конструкції, якість зачеплення приводних шестерень з рейковим шляхом, рівень вібрації, ступінь зносу опорних роликів і т. п.
Детально зупинятися на етапах монтажу вдаватися не будемо, відзначимо лише, що від того наскільки ретельно професійно змонтують вантажопідйомну техніку, здійснять пуско-налагоджувальні роботи, буде залежати і інтенсивність зносу агрегатів, і безпеку подальшої експлуатації. До питання експлуатації також слід підійти відповідально, так як машиніст в процесі управління зобов’язаний стежити за поточним технічним станом машини, стежити за тим, щоб не було перевантажень кабіни, контролювати наявність сторонніх шумів, посилення вібрації, наявність і якість мастила на рейках (візуально), і т. п.
Тому, до експлуатації підйомника слід допускати співробітника після профільного навчання правилам безпечного управління цим механізмом, а також пройшов всі необхідні етапи інструктажів з техніки безпеки. Від того наскільки коректно і дбайливо буде здійснюватися управління технікою і здійснювати своєчасний контроль стану її компонентів, буде залежати і безпеку, і зниження аварійності експлуатації.
І, нарешті, сервісне обслуговування. Відомо, що хвороби краще попереджати, ніж лікувати. Якщо врахувати, що поломка і зупинка підйомника може привести не тільки до грошових втрат, але і до нещасних випадків. Тому, своєчасне технічне обслуговування є потужним заходом, що попереджає поломки, простої і нещасні випадки.
Сервісне обслуговування необхідно довіряти навченим кваліфікованим фахівцям, які мають необхідний досвід роботи з такою технікою і відповідні допуски. Таким чином, професійно і своєчасно обслужена техніка допоможе максимально ефективно використовувати ресурс підйомника на будмайданчику.
Професійно і комплексно, постачанням, монтажами, експлуатацією, і сервісним обслуговуванням підйомників щоглових будівельних в Україні займається міжнародна група компаній ВІРАМАКС. Компанія, також, має в своєму розпорядженні найбільший в країні орендний парк такого обладнання, тому досконально знає всі нюанси роботи з такою будтехнікою. Тому клієнти ВІРАМАКС максимально захищені від можливих неоптимальних ситуацій, які можуть виникнути при експлуатації вантажопідіймальних машин.