Новини та акції
Щоглові будівельні підйомники використовуються в сучасному цивільному та промисловому будівництві для підйому вантажів і людей на необхідну висоту. Вони допомагають суттєво підвищити безпеку та швидкість доставки вантажів до місця виконання робіт, що кардинально та позитивно впливає на прибуток забудовника.
Безумовно, таке високотехнологічне обладнання як підйомник досить широко використовується будівельниками вже не один десяток років, виробляється чималою кількістю підприємств і має більш-менш зрозумілий модельний ряд, адаптований під потреби будівництва. Тим не менш, підбір того чи іншого типу обладнання, його комплектації та характеристик необхідно проводити з урахуванням специфіки конкретного об’єкта. Тому важливо розуміти, на які характеристики слід звернути увагу при виборі будівельних підйомників.
Вантажний або вантажопасажирський тип машини визначається залежно від поверховості об’єкта та ваших цілей. На невеликій, до 9 поверхів поверховості, можливе застосування вантажних агрегатів для підйому лише вантажів. Однак при середній і тим більш високій поверховості потрібне застосування вже вантажопасажирських моделей для підйому вантажів і людей. Такі вимоги стандартів безпеки та простого розуміння, що чим вищий будинок, тим більше робітник витрачає часу на підйом до місця виконання робіт і тим більше він втомлюється ще навіть не діставшись до робочого місця.
Висота підйому важлива, оскільки підйом вантажів підйомником має повністю задовольняти потреби будівництва.
Вантажопідйомність важлива зі зрозумілих причин, тому що необхідно збалансувати загальний запланований обсяг матеріалу для підйому з графіком виконання робіт. У професійному будівництві вантажопідйомність машин коливається в діапазонах від 1,5 до 2-х тонн.
Швидкість підйому суттєво впливає на темп виконання робіт. Чим більша висотність будівлі, тим більше потрібна і швидкість підйому. На середніх висотах, до 60м, прийнятною буде швидкість підйому 12-24 м/хв. У висотному ж будівництві від 80 і більше метрів оптимальною буде швидкість підйому вантажів і людей 30-40, а в деяких випадках і 60м/хв.
Кількість і розмір кабін також безпосередньо впливають на швидкість та обсяги вантажів, що піднімаються, а значить і на темп виконання робіт. У висотному будівництві, при висоті понад 120 м, як правило, орієнтуються на дві кабінні машини, до 100м. у принципі справляються й одне кабінні підйомники. Габарит кліті важливий, оскільки такі матеріали як листи гіпсокартону, палети з каменем тощо. мають стандартний розмір, і дуже важливо підібрати розмір кабіни підйомника так, щоб більшість запланованих будівництвом матеріалів стандартної упаковки легко поміщалося у внутрішній простір кабіни. Інакше доведеться розпаковувати матеріали та завантажувати у підйомник частинами. Це, по-перше, може призвести до пошкодження матеріалів, а по-друге, збільшить швидкість підйому, а значить здорожить будівельні роботи.
Одна щогла або двома щогла потрібен підйомник, залежить від специфіки об’єкта. У деяких випадках краще використовувати дві щогли – вони дають можливість застосовувати подовжену кліть і ширше фронтальне завантаження. У більшості випадків, будівельники справляються одношматовими моделями, оскільки, по-перше, монтаж цього обладнання більш швидкий і простий, по-друге, одне щоглові підйомники за інших рівних умов дешевше двох щоглових, а по-третє, на одній щоглі можна розмістити дві кабіни. та збільшити вантажопідйомність та швидкість підйому на одному підйомнику відразу вдвічі (для швидкісних будівельних ліфтів).
Сумарна споживана потужність важлива, оскільки витяг відноситься до енергоємного обладнання і нехтувати його енергоспоживанням не варто. Підключати механізм слід до окремого трансформатора із захисною апаратурою, оскільки ліфти чутливі до перепадів напруги, що є звичайним випадком на будівництві.
Очевидно, це не всі аспекти, на які слід звертати увагу при виборі вантажопідйомної техніки для вашого об’єкта. Однак керуючись ними та консультаціями з боку професійних фахівців можна цілком зорієнтуватися за типом та опціями машини.
Більш розширену професійну консультацію щодо вибору будівельних та промислових вантажопасажирських витягів ви можете отримати у фахівців Міжнародної групи компаній ВІРАМАКС. Компанія постачає, здає в оренду, монтує, експлуатує та обслуговує будівельні підйомники провідних європейських, турецьких та азіатських брендів.
Конструктори компанії виїдуть на місце передбачуваного монтажу, вивчать його, запропонують оптимальну модель та характеристики підйомника, підготують план виконання монтажних робіт з рекомендаціями щодо облаштування опорної плити або фундаменту під станину механізму, сформулюють чіткі вимоги до організації точки електроживлення машини. ВІРАМАКС «під ключ» забезпечить весь спектр монтажних та пусконалагоджувальних робіт на об’єкті, а також, при необхідності, експлуатацію машин операторами компанії.