Новини та акції
Будівельні люльки відносяться до вантажопідіймального обладнання для підйому робітників та матеріалів до місця проведення фасадних робіт. Якщо фасад рівний, а дах об’єкта плоский, то фасадний підйомник буде відмінною альтернативою лісам. Використання колисок суттєво збільшує темп виробництва фасадних робіт, підвищує їхню безпеку та зменшує собівартість.
Як і в будь-якому механізмі, в будівельній люльці є деталі, що труться, які в процесі експлуатації зношуються і потребують своєчасної заміни. В середньому, фасадний витяг розрахований на 5-ти річний ресурс роботи. Однак якщо експлуатувати будтехніку дбайливо і своєчасно обслуговувати, колиска здатна працювати 8 і більше років.
Оскільки обладнання працює на висоті, важливо щодня перед експлуатацією робити огляд його конструкцій, механізмів, комплектуючих, перевіряти працездатність усіх відповідальних вузлів та систем безпеки. Перевіряти якість та надійність підключення люльки – до точки електроживлення.
Періодичність сервісного обслуговування строго регламентовано заводом-виробником, перелік виконуваних робіт теж. Як правило, всі ці моменти викладені в інструкції з експлуатації техніки. А фактично проведені відновлювальні ремонти та роботи з технічного обслуговування люльки відображаються у відповідному розділі журналу експлуатації такого обладнання.
Щороку є сенс перевіряти стан зубчастих пар редукторів. Оскільки бронзове зубчасте колесо, входячи в зачеплення з черв’ячним валом, у процесі експлуатації витягу поступово зношується і раз на 2-3 роки вимагає заміни. Деякі виробники у своєму бажанні отримати максимум прибутку від продажу колисок, роблять зубчасте колесо з цинкового сплаву. Таке колесо ледве виходжує 6 місяців, а у разі інтенсивної експлуатації фасадного підйомника взагалі виходить з ладу за 3 місяці.
Електродвигуни колисок повинні бути класу захищеності не менше ніж IP54, оскільки працюють просто неба в умовах підвищеної запиленості, перепаду температур і під впливом опадів. Зазвичай двигуни без проблем ходять весь термін роботи люльки. Однак деякі виробники, знову ж таки, в гонитві за прибутком, економлять на якості комплектуючих – зокрема, двигунах, застосовуючи двигуни низької якості з обмоткою меншої ніж потрібно перерізу дроту, гіршої пило-і-волого захищеності, а то й зовсім з обмотки з алюмінієвого дроти.
Такі електродвигуни виходять з ладу, як правило, вже за 12 місяців від початку експлуатації. І власники колисок, які на чільне місце при придбанні підйомника фасадного поставили не якість і безпеку – а гроші, починають нести постійно наростаючі збитки. Спочатку ці збитки пов’язані з постійними інвестиціями у відновлення працездатності механізмів, потім – з простоями фасадних робіт, потім слідують втрати, пов’язані з діловою репутацією таких любителів економити на якості.
В основі успішної діяльності фасадників лежить не тільки якість виконуваної ними роботи. Але ще швидкість та безпека виконання фасадних робіт. Два останні моменти є настільки важливими, що здатні або розвинути компанію, що займається фасадними роботами, або розорити її.
І обидва ці моменти залежать від технічного стану будівельного обладнання, що застосовується. Ось чому за інших рівних умов важливо своєчасно обслуговувати люльки.
Професійно сервісним обслуговуванням люльок будівельних займається Міжнародна група компаній ВІРАМАКС. Компанія має в своєму розпорядженні представництва, сервісні майстерні та технічні фахівці у всіх великих центрах регіонального будівництва України.