Новини та акції
Будівельні ліси є одним з найбільш затребуваних видів обладнання на будівельних і промислових майданчиках. Історія застосування цих конструкцій йде корінням в глибоку старовину і, хоча, сучасні види лісів по своїй безпеці, ергономічності пішли далеко вперед від своїх античних і середньовічних аналогів, кардинально ці конструкції не змінилися.
Рамні ліси фасадні складаються з рам, настилів, діагоналей, поперечок і огорож. Для того, щоб зібрана конструкція була стійка, у сучасних лісів передбачена можливість регулювання рам за рівнем за допомогою гвинтових опор – домкратів. А для того, щоб запобігти падінню конструктиву, зібраного на велику висоту, застосовують анкерні кріплення лісів до поверхонь фасадів.
У сучасних лісах, для посилення безпеки можуть застосовуватися настили з люками і внутрішніми сходами. Це дуже зручно і більш безпечно, на відміну від конструкцій, в яких сходи вмонтовані в несучі рами.
Універсальність застосування рамних риштувань обумовлена їх доступною ціною, простотою в експлуатації і обслуговуванні, оперативністю розгортання на об’єкті. Однак, хоча, це обладнання набагато простіше в монтажі та експлуатації ніж, наприклад, фасадні люльки, щоглові підйомники або баштові крани, проте, допускати до роботи на лісах слід тільки навчених фахівців, що мають допуски на виконання робіт на висоті, і пройшли інструктаж з техніки безпеки.
Монтаж конструкції починається зі створення схеми монтажу і розрахунку специфікації елементів, необхідних для складання безпечної і стійкої конструкції. При цьому враховуються розміри оброблюваної поверхні, особливості будівельної ділянки, вітрові навантаження, інша специфіка об’єкта. Маючи специфікацію елементів, розрахованих з урахуванням необхідні навантажень, висоти стояння і т.п., можна бути впевненим в тому, що конструкція буде стійка.
Можна, також, оптимально скомплектувати партію лісів для відвантаження зі складу зберігання – на об’єкт, оптимізувавши тим самим логістику. А наявність схеми монтажу дозволить монтажникам зібрати саме ту конструкцію, що буде забезпечувати стійкість, надійність і безпеку в процесі її експлуатації.
До монтажу риштувань слід допускати навчених цій справі робітників. Якщо таких Немає, має сенс замовити монтаж або шеф-монтаж у сторонньої організації, щоб уникнути можливих нещасних випадків, викликаних некомпетентністю співробітників.
Перед монтажем лісів рамних фасадних слід розпланувати поверхню грунту, де будуть розташовуватися несучі рами конструкції, максимально видаливши звідти будівельне сміття, матеріали та інструмент, що не мають до лісів відношення. Завдання істотно спрощується, якщо у об’єкта є підготовлена вимощення.
Потім, на гвинтових опорах встановлюються рами, що з’єднуються діагоналями і поперечками. Потім, монтуються настили і огорожі. Причому, настили можуть бути складальними – складаються з набраних дерев’яних елементів, розташованих на ригелях, а можуть бути суцільними металевими, дерев’яними, або з вологостійкої фанери.
Сучасні ліси можуть мати висоту стояння до 100 м., тому в якості матеріалів в таких лісах може застосовуватися легкий і високоміцний алюмінієвий сплав, а самі настили можуть мати перфорацію, що виключає ковзання ніг.
Після того, як виставлений перший ярус з рам-настилів-огорож, здійснюється регулювання конструкції домкратами за рівнем. Іноді, на будмайданчику можна побачити замість домкратів – звичайні підп’ятники, а регулювання за рівнем в таких випадках здійснена за допомогою дерев’яних підкладок. Однак, це небезпечно і такого стану справ слід уникати.
Монтуючи ярус-за-ярусом, робочі здійснюють фіксацію конструкції риштувань-до елементів фасаду за допомогою анкерних кріплень. Стандартно, анкерним кріпленням для посилених лісів, є труба довжиною близько 0,5 м., з гаком на кінці, яким вона кріпиться за вушко закріпленого в стіні фасаду анкерного гвинта. До рам труби анкерних зв’язків кріпляться за допомогою поворотних хомутів, що забезпечують гнучку і надійну фіксацію рам – до – анкерним зв’язків, і дозволяє змінювати відстань рамної конструкції по відношенню до поверхні фасаду.
У міських умовах, коли Фасадні роботи пов’язані з великою кількістю будівельного пилу (наприклад, при реставрації історичної спадщини) зовнішня, звернена в бік вулиці сторона лісів, може бути вкрита будівельної полімерною сіткою, що знижує запиленість міста при виконанні робіт на фасаді.
У будівельному ринку досить добре розвинений напрямок Як продажу, так і оренди риштувань фасадних різних моделей і конфігурацій. Тому, багато забудовників не мають свого постійного парку цього будобладнання, вирішуючи свої виробничі завдання в міру необхідності за рахунок оренди лісів.
Одним з найбільших операторів ринку, що пропонує ліси для професійного будівництва, є міжнародна група компаній ВІРАМАКС. Компанія має в своєму розпорядженні власний орендний парк лісів, конструкторський відділ, сервісно-технічну службу. Таким чином, своїм клієнтам ВІРАМАКС забезпечує поставку обладнання на об’єкт, монтаж, шефмонтаж і безкоштовне навчання правилам безпечної експлуатації конструкцій. У разі, якщо клієнти монтують риштування самі, компанія безкоштовно надає розраховану конструкторами схему безпечного монтажу і точну специфікацію необхідних для цього елементів.