Новини та акції
Підйомники відносяться до вантажопідйомної техніки, призначення якої піднімати вантажі (матеріали, інструмент, людей) на необхідну висоту. Активно і широко застосовуються в сучасних промисловості і будівництві. За типом приводу поділяються на машини рейкового і консольного типу.
Рейковий привід (найбільш поширений) реалізований на базі зчеплення приводних шестерень електроприводу – з зубчастою рейкою щоглового шляху. Консольні машини мають вантажний орган-сталевий канат, систему блоків і противаг. Підйом кліті з вантажем здійснюється електричною лебідкою.
Незважаючи на схожість конструкції і навіть технічних характеристик, промислові та Будівельні підйомники все ж відрізняються. Відмінність їх викликано специфікою експлуатації, а значить, конструктивними особливостями, комплектацією, системами управління і контролю.
Так, будівельний щогловий підйомник працює, як правило, під відкритим небом (хоча в окремих випадках може монтуватися в шахті ліфта) в середовищі перепаду температур, підвищеної забрудненості і запиленості. Монтується стандартно до поверхні фасаду або плит перекриття анкерними зв’язками. Зазвичай оснащується електроприводом і системами управління, датчиками перевантаження, системами захисту від коротких замикань, перегрівів виконавчих механізмів.
Як окремими опціями можуть оснащуватися системами рекуперації, блоком управління, за допомогою якого можна програмувати рух і зупинку ліфта будівельного по поверхах. Кабіна будівельного вантажопідйомника зазвичай виготовляється відкритого і закритого типу, без особливих вимог до герметичності внутрішнього простору. Клас захисту електродвигунів знаходиться в діапазоні IP55.
Інакше йде справа з ліфтами промисловими. Дані машини експлуатуються зазвичай в досить специфічному середовищі, де можуть бути присутніми сильні: загазованість, запиленість, випаровування летючих вибухонебезпечних і пожежонебезпечних речовин, вібрація та інші фактори, що негативно впливають на здоров’я експлуатуючих підйомники фахівців.
Тому, промислові ліфти відрізняються від будівельних, по-перше, конструктивно, по-друге, комплектацією всілякої діагностує стан навколишнього середовища апаратурою. Конструктивно, кліті промислових вантажопідіймальних машин можуть бути виготовлені їх гарячеоцинкованої або нержавіючої сталі з герметичними розсувними дверима. Приводи можуть бути виготовлені закритого типу, що не допускає іскроутворення.
Внутрішній простір кабіни може бути оснащено діагностує апаратурою і всілякими датчиками виявлення наявності в повітрі шкідливих домішок і газів. Також, в кабіні може бути змонтована апаратура створення і підтримки мікроклімату. Уловлюють пристрої, так само, як і у будівельних підйомників забезпечують аварійне гальмування кабіни з вантажем, можуть бути виконані у вибухозахищеному виконанні, що виключає утворення іскор і будь-яких вогнищ нагріву робочих поверхонь металу.
Проектуються промислові підйомники під індивідуальні умови експлуатації, монтуються і обслуговуються відповідно до індивідуальних вимог об’єкта. Однак, незважаючи на настільки різні конструктивні особливості між промисловими і будівельними ліфтами, є і об’єднує ці два різних напрямки фактор – і ті, і інші машини потребують постійного регулярному огляді і періодичному обслуговуванні.
Сервісне обслуговування промислових і будівельних щоглових ліфтів рейкового типу слід здійснювати за допомогою кваліфікованих фахівців, які пройшли відповідну підготовку, і мають необхідний інструмент і допуски до проведення такого виду робіт. Професійне щомісячне сервісне обслуговування мінімізує ризики простоїв через поломки і істотно продовжує життя техніці.
Професійно постачанням, монтажами, експлуатацією і сервісним обслуговуванням промислових і будівельних щоглових підйомників займається міжнародна група компаній ВІРАМАКС. Компанія має власний конструкторським відділом, здатним “вписати” вантажопідйомний механізм в існуючий проект, а також технічною службою, здатною реалізувати монтаж підйомника і пуско-налагоджувальні роботи на об’єкті.