Новини та акції

Робота будівельного підйомника в зимовий період

Щоглові вантажопасажирські підйомники відносяться до вантажопідйомних механізмів, активно застосовуються в сучасному будівництві для підйому (або опускання) вантажів і людей на задану висоту. Конструктивно таке обладнання складається з кошика з виконавчими механізмами і електронними ланцюгами управління, щогл з рейкою і анкерних систем, що фіксують щогли до фасаду або перекриттів об’єкта.

Двух мачтовый строительный подъемник

Принцип роботи вантажопідйомного механізму полягає в тому, що приводна шестерня входить в зачеплення з зубчастою рейкою і обертаючись переміщує кабіну підйомника у вертикальній площині на задані позначки. Для того, щоб пуск і гальмування обладнання були плавними, комфортними для людей і щадними для кінематики виконавчих механізмів, електронні ланцюги управління підйомником можуть обладнуватися інвертором.

У самих передових моделях можуть застосовуватися рекуператори, що дозволяють генерувати електроенергію при інерційному Русі підйомника вниз і повертати її назад в електричні ланцюги управління підйомникам – так досягається економія електроенергії на об’єкті, а значить зниження собівартості будівництва.

Як правило режим роботи підйомників досить напружений, а в зимовий період часто важкий, т.як низькі температури негативно впливають на виконавчі механізми і електроніку, а конденсат, викликаний перепадом температур здатний вивести механізм з ладу з усіма витікаючими звідси проблемами і збитками для забудовника.

Тому, для того, щоб щогловий вантажопасажирський будівельний підйомник в зимовий період працював безпечно і безперебійно, необхідно його завчасно підготувати до такого періоду. З цією метою, проводиться заміна мастила в редукторах з використанням масел і мастил з індексом меншої в’язкості ніж в літній період, перевіряється герметичність електродвигунів. При цьому, для того, щоб в умовах української зими двигуни машини працювали без проблем, клас їх захисту повинен бути не нижче ніж IP 55.

Також, проводиться ревізія шафи управління вантажопідйомником, його компонентів. В ході цієї процедури перевіряється герметичність шафи, якість роботи вентиляції і відсутність конденсату. Все це допоможе уникнути окислення контактів і замикання через попадання крапель конденсату на поверхні знаходяться під напругою контактів.

шкаф управления строительного подъемника

Не менш головним є підготовка кабіни до зими. Адже там знаходиться пульт управління і оператор підйомника. Очевидно, що в морозний день ліфтер просто не зможе перебувати тривалий час в холодному металевому просторі. Тому в обов’язковому порядку при настанні періоду холодів, проводиться перевірка працездатності систем обігріву та вентиляції кабіни ліфтера. Якщо системи обігріву не передбачені, значить їх необхідно обладнати за всіма правилами ПУЕ і навчити ліфтера правилам безпечної експлуатації обігрівального обладнання.

Строительные подъемники работа зимой

Стандартно, для українського ринку, в металоконструкціях щогл застосовується сталь, яка витримує діапазон температур від -30 –до +30 С0. Але, якщо обладнання не нове, то з часом став щогл під впливом циклічних навантажень і температурних амплітуд може дати тріщини в місцях стикування. В такому випадку роботу машини слід негайно зупинити, а такі секції щогл замінити.

Очевидно, що експлуатація підйомника є відповідальним, що вимагає ретельного і кваліфікованого підходу, дбайливої експлуатації і своєчасного технічного обслуговування, справою. І займатися цим повинен навчений технічний персонал технічної служби.

Однак, придбання підйомників, утримання техслужби для їх постійного обслуговування, ремонтних майстерень, складу запасних частин – справа дорога і клопітка. Тому більшість будівельних компаній будівельні машини подібного призначення беруть в оренду з технічним обслуговуванням у професійних гравців ринку оренди будівельної техніки.

Одним з таких операторів, 18 років професійно займаються поставками, орендою, експлуатацією та обслуговуванням будобладнання «під ключ», є міжнародна група компаній ВІРАМАКС. Компанія має в своєму розпорядженні власний парк щоглових будівельних вантажопасажирських підйомників Європейського, турецького і китайського виробництва, поставляє монтує, обслуговує і експлуатує подібну техніку.

Представництва компанії зі складами, ремонтними майстернями знаходяться у всіх значущих будівельних центрах України. Це дозволяє оптимізувати витрати на логістику, оперативно доукомплектуватися обладнанням і щоглами, швидко вирішити будь-яке технічне питання.

Звертайтеся до ВІРАМАКС з питання придбання, оренди, експлуатації та технічного обслуговування будівельних підйомників!

Ви отримаєте професійне рішення ваших виробничих завдань»під ключ”!

Компания VIRAMAX.UA - аренда и продажа строительной техники по всем городам Украины:
Назад