Новини та акції

За яким алгоритмом відбувається монтаж і демонтаж баштового крану

Баштовим краном називається спеціальний пристрій, призначений для виконання операцій підйомно-транспортного призначення на об’єктах будівництва середньої і високої поверховості. Переваги техніки полягають у тому, що можна задати рівень підйому стріли, змінити виліт і поворот крану, переміщати його по території будівельного майданчика. Тому послуга з продажу баштових кранів та їх оренди актуальна. Але в будь-якому випадку важливо знати, як відбувається монтаж баштового крану та його розбір. Про це ми розповімо далі.

Різновиди способів установки

Монтаж кранів може відбуватися такими способами:

  • підйом вежі, противаги і кранової стріли за допомогою власного вантажного канату і нарощування вежі внизу;
  • за допомогою стрілового поліспасту піднімається з’єднана зі стрілою вежа;
  • поступовим нарощуванням висоти вежі в міру складання великих елементів;
  • комбінуючи всі перераховані вище способи.

По какому алгоритму происходит монтаж и демонтаж башенного крана

Початковий та основний етапи

Перш, ніж ми розглянемо, як збирають баштові крани, необхідно згадати про обов’язкові підготовчі операції:

  • укладання шляхів для крану;
  • прокладка заземлення;
  • забезпечення подачі електроенергії;
  • заїзд крана на шляхи.

Після цього можна приступити до безпосередньої установки техніки.

Особливості установки крану

Монтаж і демонтаж баштових кранів відбувається згідно з паспортом заводу-виробника і інструкцією. Особливу увагу варто приділити перевірці опору ізоляційного шару проводки і пристроїв заземлення.

В’їзд крану на будівельний майданчик може бути торцевого або бічного типу. В залежності від типу визначається спосіб заїзду на шляхи. При торцевому типі потрібно облаштувати так, щоб рівні між під’їзним шляхом і земляним полотном були однакові.

Отже, розглянемо, як монтується баштовий кран. Установка відбувається стандартним способом – підйомом вперед складеної вежі. Відрізняється монтажний процес в залежності від конструктивних схем кранів, способів нарощування башти і транспортної довжини крану при перевезенні.

Спочатку треба облаштувати майданчик і забезпечити наявність усіх елементів техніки, інструментів. Після цього виносний пульт з електросхемою керування краном приєднується до електромережі. Вежа встановлюється на монтажну стійку, після чого піднімаються розпірки і встановлюється блочна огорожа. Стійка монтується в робочому положенні. Потім викочується підкатний візок, встановлюється і закріплюється на підкрановому шляху ходова рама. На завершення процес установки включає завантаження противаги і її закріплення на платформі поворотного типу. Далі головна секція стріли опускається і підвішується на вантажному канаті.

Варто врахувати, що нарощується вежа за допомогою використання монтажного канату, запасованого на барабані лебідки.

На що звернути увагу при встановленні

Баштові крани можуть бути мобільними і немобільними. Від цього параметру залежить те, як піднімають баштовий кран і скільки часу займе його установка. Немобільні варіанти відрізняються вежею неповоротного типу. Відповідно процес установки займає близько 3 тижнів з використанням додаткових вантажопідйомних механізмів.

Мобільні крани встановлюються швидше, протягом 3 днів. Перевага такої техніки полягає у швидкій готовності до експлуатації і відсутності необхідності застосовувати додаткове обладнання.

Транспортування цих двох типів кранів також відрізняється. У першому варіанті кран розбирається на окремі елементи, а в другому техніка перевозиться у зібраному стані.

По какому алгоритму происходит монтаж и демонтаж башенного крана

Завершальний етап монтажу

Після установки техніки в обов’язковому порядку здійснюється перевірка:

  • міцності;
  • працездатності електросхем;
  • налагодженості окремих вузлів.

Додатково, при необхідності, усуваються виявлені дефекти і проводиться «обкатка» крану. Якщо все працює справно, кран може експлуатуватися.

Специфіка демонтажних робіт

Як збирають – розібралися, тепер розглянемо, як розбирають баштові крани. Розбирати кран потрібно згідно з алгоритмом збору. Відмінність – всі дії виконуються навпаки. При розбиранні техніки на окремі складові компоненти можуть використовуватися додаткові крани. У якості якоря використовується сама конструкція готового будинку.

Отже, монтаж і демонтаж баштового крану – нескладна робота, але вона вимагає детального вивчення супровідної документації до техніки. Виконуючи всі роботи за зазначеним алгоритмом вдасться без проблем домогтися бажаного результату.

Ми готові допомогти у виборі баштових кранів. Доставимо і встановимо кран на ваш об’єкт.

Якщо виникли питання, то сміливо звертайтеся за телефоном: 0 800 751 550

Пишіть на електронну пошту: info@viramax.ua

Задавайте питання у Facebook

Також радимо подивитися відеоблог нашої компанії, де ви дізнаєтеся багато нового і цікавого – YouTube

Компания VIRAMAX.UA - аренда и продажа строительной техники по всем городам Украины:
Назад